Aktualności

Aktywne życie i zdrowe starzenie się w Łodzi i regionie

Szanowni Państwo,

 

Mamy zaszczyt poinformować, że 29 listopada br., w Auli Zachodniej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się konferencja pn. „Aktywne życie i zdrowe starzenie się w Łodzi i regionie”.

Serdecznie zapraszamy do udziału spotkaniu, którego celem jest podsumowanie projektu Healthy Ageing Research Centre (HARC) realizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi w latach 2013-2016 oraz przedstawienie nowej inicjatywy - Łódzkiego Ośrodka Referencyjnego powołanego do życia w  ramach Europejskiego Partnerstwa Innowacji na rzecz Aktywnego i  Zdrowego Starzenia się (European Innovation Partnership on Active and Healthy Ageing, EIP AHA).

Projekt Healthy Ageing Research Centre (HARC), finansowany przez 7. Program Ramowy Komisji Europejskiej (REGPOT), skupiał interdyscyplinarne grupy badawcze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zajmujące się problematyką zdrowia i chorób osób starszych. Podczas spotkania zostaną omówione osiągnięcia projektu, a także nowe inicjatywy i możliwości współpracy z władzami miasta i regionu oraz partnerami lokalnymi w obszarze problematyki poprawy zdrowia i jakości życia osób starszych.

Spotkanie adresowane jest do szerokiego grona odbiorców: przedstawicieli władz miasta, regionu, uczelni wyższych, a także firm i instytucji zainteresowanych współpracą oraz wymianą dobrych praktyk w  obszarze aktywnego życia i zdrowego starzenia się.

Będzie nam niezwykle miło gościć Państwa w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Dodatkowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.harc.umed.pl.

 

 

 

Biuro Rektora
Rzecznik Prasowy

T: +48 42 272 58 05
E: press@umed.lodz.pl
www.umed.pl

Data Opublikowania: 22/11/2016

Czytaj więcej

Informacja na temat form kontaktu z ZUS-em

Prawie 6 tys. klientów dziennie odwiedza placówki ZUS w na terenie województwa łódzkiego. W III kwartale na Salach Obsługi Klientów przyjęto 374 tys. osób.

 
 

  To oznacza, że tradycyjna forma kontaktu z administracją publiczną cieszy się wciąż bardzo dużą popularnością, ale 1,6 miliona osób kontaktuje się już z ZUS-em przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS.


Przyzwyczajenie do tradycji widać też na przykładzie pism i dokumentów, które wpływają do ZUS za pośrednictwem Poczty. W tym samym okresie kancelarie placówek ZUS na terenie województwa łódzkiego zarejestrowały 393,5 tys. przychodzącej korespondencji czyli ponad 131 tys. miesięcznie.


Platforma Usług Elektronicznych PUE ZUS

Tymczasem poza bezpośrednią obsługą, ZUS oferuje także możliwość kontaktu poprzez Internet. Założenie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS to tylko chwila. Można je założyć samemu w domu lub w ZUS-ie a następnie potwierdzić tożsamość. Można to zrobić osobiście w ZUS–ie, należy mieć wówczas przy sobie dowód osobisty – ta jedna wizyta, pozwoli uniknąć wielu kolejnych. Można też potwierdzić swą tożsamość elektronicznie o ile jest się

w posiadaniu podpisu elektronicznego albo korzysta z systemu bankowości elektronicznej w banku, który podpisał porozumienie z ZUS, a tożsamość została potwierdzona wcześniej przez bank. Dzięki jednorazowemu działaniu można tak jak ponad 1,6 miliona osób cieszyć się pierwszym w Polsce kompleksowym e-urzędem.

Dzięki PUE ZUS możemy sprawdzić czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczeń, czy nasi najbliżsi zostali zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego, możemy tez przesłać wnioski i dokumenty rozliczeniowe. Z nowoczesnych rozwiązań najczęściej korzystają przedsiębiorcy składając dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe właśnie tą drogą. Przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 5 pracowników, mają wręcz obowiązek wysyłania dokumentów drogą elektroniczną.

Przyzwyczajenia Polaków

Niektórzy klienci wciąż opierają się przed korzystaniem z możliwości, które zapewnia e-administracja. Towarzyszy im obawa przed popełnieniem błędu przy wykonywaniu czynności technicznych. Niechęć do nowoczesnych rozwiązań może także wynikać z przyzwyczajeń – spotkanie twarzą w twarz, cenione zwłaszcza przez osoby starsze, oraz zaufanie jakim darzą urzędników, wpływa na postrzeganie wizyty w urzędzie jako najbezpieczniejszej i najbardziej komfortowej formy kontaktu. Inaczej jednak myślą osoby młodsze. Dla nich ważna jest oszczędność czasu a obycie z komputerami ułatwia wykonywanie czynności technicznych.
Pamiętajmy, że to właśnie e-administracja jest kierunkiem rozwoju funkcjonowania urzędów w Polsce. Tą samą drogą od lat kroczą inne gałęzie usług. Zakupy on-line i bankowość internetowa są już tak powszechne, że przestajemy je postrzegać jako przełomowe. Zmiany których jesteśmy świadkami, są więc nieuniknione. Należy zatem już teraz zacząć korzystać
z możliwości, które są w zasięgu ręki – także w ZUS.

Monika Kiełczyńska

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

województwa łódzkiego

 

 

 

Data Opublikowania: 22/11/2016

Czytaj więcej

Zaproszenie na uroczystość wręczenia - Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2016”.

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Nagrodzie Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2016”. 
Organizatorem tegorocznej edycji nagrody są Województwo Łódzkie oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.  Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2016” ma charakter regionalny  i stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorców osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w województwie łódzkim, kraju i za granicą.


Uroczystość wręczenia nagród nastąpi podczas Gali IX Europejskiego Forum Gospodarczego, która odbędzie się w dniu 14 listopada 2016 r., godz. 20.00 w andel’s Hotel Łódź, ul. Ogrodowa 17. Wejście za okazaniem identyfikatora EFG 2016. Rejestracja na Forum: www.forum.lodzkie.pl

Data Opublikowania: 09/11/2016

Czytaj więcej

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - konferencje

Konferencje dotyczące Funduszy Europejskich odbędą się
1. w Skierniewicach 18.11.2016r. pn. „Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na edukację”,
2. w Radomsku   25.11.2016r. pn. „Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na aktywizację”,
1. w Uniejowie 9.12.2016r. pn. „Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na internacjonalizację”

Link do strony:
http://www.rpo.lodzkie.pl/slider/item/1253-zmieniaj-lodzkie-z-funduszami-europejskimi-przyjdz-na-konferencje

Data Opublikowania: 07/11/2016

Czytaj więcej