Aktualności

Ogólnopolska akcja liczenia flag 2-3maja 2018

Ideą projektu jest propagowanie postawy patriotycznej, której wyrazem może byćwywieszanie flagi narodowej dokonywane przy okazji świąt państwowych.

Jeszcze do niedawna wywieszoną flagę mógł zauważyć tylko ktoś z najbliższego otoczenia. To może się zmienić i ta godna pochwały postawa obywatelska może szerzej ujrzeć światło dzienne. Wszyscy Polacy zarówno ci żyjący w Polsce, ale również ci przebywający za zagranicą w czasie rzeczywistym w łatwy sposób będą mogli wyrazić dumę z narodowej flagi. Projekt formalnie jest adresowany dla Polaków mieszkających na terenie Polski. W celu uproszczenia procesu zgłaszania flag została stworzona aplikacja na smartphone’a, dzięki czemu czynność ta jest prosta i trwa tylko chwilę.

 

 

Aplikacja Mark Flag powstała w celu zautomatyzowania procesu identyfikacji i wysyłania położenia geograficznego flag. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play i zainstalować na telefonie z systemem Android. Ta platforma została wybrana jako aktualnie najbardziej powszechna w Polsce. Docelowo planowane jest stworzenie tej wersji aplikacji na IOS-a.

Nazwa aplikacji została tak wybrana, aby była zbieżna z jej funkcjonalnością, w tym przypadku z czynnością zaznacz, markuj w sensie geodezyjnym - czyli postaw znacznik na mapie, w miejscu gdzie jest wywieszona flaga, a jednocześnie mająca zbliżone znaczenie w języku polskim i angielskim. Istotne była także możliwość zarejestrowania globalnej i polskiej domeny internetowej o takiej nazwie.

Twórcy projektu od samego początku tworzenia aplikacji mieli na uwadze zachowanie jak największej prywatności użytkowników aplikacji. Nie są zbierane i gromadzone dane osobowe, które by mogły posłużyć do identyfikacji konkretnej osoby. Zrobione zdjęcia są dostępne tylko dla konkretnego użytkownika w jego prywatnej galerii na telefonie.

Zrobione zdjęcia można ewentualnie wysłać mailowo do twórców projektu lub poprzez fanpage projektu, aby udoskonalić model rozpoznawania flag. Cel projektu zostanie osiągnięty, gdy w akcji weźmie udział jak największa liczba osób. W 2017 został przeprowadzony lokalny pilotaż w jednej z gmin. Dane wówczas były zbierane w sposób półautomatyczny i statystyki z pewnością obarczone były zauważalnym błędem badawczym.

Dla bezpieczeństwa transmisja z telefonu jest szyfrowana, a strona www.markflag.com, na której prezentowane są wyniki została zabezpieczona certyfikatem SSL.

Zalecamy instalować aplikację Mark Flag tylko i wyłącznie poprzez sklep Google Play, gdzie każdy zgłoszony przez dewelopera program jest przed publikacją najpierw dokładnie sprawdzany. Google używa specjalne algorytmy, które szukają i usuwają szkodliwe programy. Takie działania zabezpiecza użytkowników przed utratą danych bądź prywatności.

Aplikację Mark Flag można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wymagane jest potwierdzenie regulaminu. Następnie wymagana jest zgoda na robienie zdjęć i dostęp do lokalizacji. Przy próbie wykonania pierwszego zdjęcia pada pytanie o ostatnie uprawnienie tj. dostęp do zdjęć i galerii, tak aby było można w aplikacji oglądać zrobione przez siebie zdjęcia.

 

Data Opublikowania: 27/04/2018

Czytaj więcej

Ogłoszenie o wyborze oferty na realizację zadania publicznego w zakresie „ Rozwój kultury fizycznej i sportu w zakresie gry w piłkę nożną, piłkę siatkową, piłkę halową, tenisa stołowego”.

 

 

 

WÓJT  GMINY  BEDLNO 

 

działając na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( t.j. Dz.U z 2018 r poz. 450 ) oraz Uchwały Nr XVIII/171/2017  Rady Gminy Bedlno z dnia 30 października 2017 r w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Bedlno z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.     dokonał  wyboru  oferty na realizację zadania publicznego

w zakresie „ Rozwój kultury fizycznej i sportu w zakresie gry w piłkę nożną, piłkę siatkową, piłkę halową, tenisa stołowego”.

 

 

1.      Gminny Klub  Sportowy w Bedlnie – kwota dotacji 50.000,-

 

 

Bedlno dnia 27 kwietnia 2018 r

 

 

Wójt Gminy Bedlno

mgr inż Krzysztof Kołach

Data Opublikowania: 27/04/2018

Czytaj więcej

"POPOŁUDNIE Z BIZNESEM": fundusze na rozwój Twojej firmy - Kutno - 27.04.2018 r.

"POPOŁUDNIE Z BIZNESEM": fundusze na rozwój Twojej firmy.
Cykl spotkań informacyjnych
dla przedsiębiorców w województwie łódzkim.


Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają przedsiębiorców z naszego regionu do udziału w cyklu spotkań informacyjnych dotyczących instrumentów wsparcia dla małych i średnich firm.  Uczestnicy poznają najnowsze możliwości skorzystania z funduszy na rozwój, dotacji i pożyczek oraz instrumentów wsparcia w zdobywaniu rynków zagranicznych oraz środków na szkolenia pracowników.

Spotkania uświetni wystąpienie gościa specjalnego :
p. Artura Partyki

dwukrotnego medalisty olimpijskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców wszechczasów i mówcy motywacyjnego.
      Uczestnicy spotkań będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami,  którzy pomogą dopasować źródła finansowania adekwatnie do potrzeb i konkretnych projektów.

Udział w wydarzeniach jest również okazją do integracji  środowiska gospodarczego i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Udział w spotkaniu „popołudnie z biznesem” jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji elektronicznej na adres:rejestracja@larr.lodz.pl w tytule proszę wpisać datę spotkania.

 

Program spotkania:
14.30 - 15.00 Kawa powitalna/networking.
14.31 15.00 - 15.10 Powitanie gości - Marszałek Województwa Łódzkiego.
14.32 15.10 - 15.30 Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców.
14.33 15.30 – 16.00 Wystąpienie gościa specjalnego: „Gdzie szukać motywacji? Wysoko, wyżej, najwyżej !!!” Artur Partyka.
14.34 16.00 – 16.40 Panel dyskusyjny.
14.35 16.40 – 17.30 networking + porady eksperckie.

Data Opublikowania: 23/04/2018

Czytaj więcej

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kutnie

   

 

 

 

 

 

 

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kutnie informuje,

że w najbliższą sobotę, tj. 21 kwietnia 2018 r., w godzinach od 900 do 1300.

w siedzibie Urzędu – Kutno, ul. Troczewskiego 12, na Sali Obsługi Bezpośredniej (parter)pracownicy urzędu będą pełnić dyżur w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

  W tym dniu podatnicy będą mogli złożyć zeznanie roczne w  tradycyjnej formie, wysłać e-PITa przez Internet bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego za pośrednictwem systemu e-deklaracje lub usługi wstępnie wypełnionego zeznania (PFR) albo złożyć wniosek o  przekazanie 1% podatku na OPP - PIT-OP.

Także w dniach 26 i 27 kwietnia 2018 r. nasi pracownicy będą pełnić dyżur w zakresie przyjmowania zeznań rocznych w wydłużonych  godzinach pracy, tj. od godz. 7:30 do  18:00.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Data Opublikowania: 18/04/2018

Czytaj więcej