Aktualności

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na Festyn rodzinny i koncert inauguracyjny "Być jak Moniuszko"

Teatr przerodzi się w upiorny zamek, w którym spotkamy jego domowników i Białą Damę. Zapraszamy 21 września 2019r. od godziny 17:00 do przestrzeni teatralnych, gdzie czekają niecodzienne atrakcje inspirowane życiem i ciekawostkami epoki ojca polskiej opery – Stanisława Moniuszki. Jak tworzy się magia teatru odkryją przed Państwem nasze pracownie, a chętni widzowie będą mogli sami jej doświadczyć. Tego wieczoru z pewnością wiele osób chciałoby być w kilku miejscach na raz!

 

A co nas czeka? Gra miejska przygotowana przez Tkalnię zagadek, czyli   „Poszukiwanie Moniuszki” – po wcześniejszych zapisach będzie można wziąć udział w zabawie polegającej na odnalezieniu naszego bohatera (uwaga! Liczba miejsc ograniczona!).   „Kuchnia Moniuszki” – poczęstunek wg. przepisów z epoki przygotowany przez solistę TWŁ we współpracy z firmą "Book&Cook". Gratką dla rodzin z dziećmi będą również warsztaty artystyczne, gdzie mistrzowie pracowni artystycznych,  przybliżą widzom tajniki swojej pracy – trzeba przyznać, że niecodziennie mamy możliwość przyjrzeniu się   tworzeniu kapeluszy, butów czy też peruk. To oczywiście tylko część przygotowanych atrakcji.

O 18:00 rozpocznie się  Koncert Inauguracyjny  w reżyserii Beaty Redo-Dobber. Wystąpi cały zespół artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi – soliści, chór, balet oraz orkiestra. W przerwie z pewnością nie będzie czasu na nudę, bowiem w przestrzeni foyer odbędzie się lekcja Mazura, prowadzona przez Artystów baletu - być może komuś uda się zatańczyć z Białą Damą?   A na lubiących śpiewać nieco bardziej niż tańczyć, czeka karaoke w wersji operowej!

Dodatkowa promocja! BILETY (do kupienia w kasach teatru) po  20 zł  dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, wszak Moniuszko miał dziesięcioro dzieci!

 

Program  festynu rodzinnego „Być jak Moniuszko”  (dla posiadaczy biletu na koncert):
 

  • Gra miejska „Gdzie jest Moniuszko” przygotowana przez Tkalnię zagadek –  liczba miejsc ograniczona; obowiązują wcześniejsze zapisy  przez  FB Teatru  lub drogą mailową:  promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W treści wiadomości prosimy podać ile osób ma uczestniczyć w grze oraz imiona i nazwiska uczestników.
  • Poczęstunek przygotowany przez naszego solistę oraz szefa kuchni z  "Book&Cook" (Salonik Video, przed oraz w przerwie koncertu)
  • Warsztaty pracowni artystycznych, m.in.: pracowni perukarstwa i charakteryzacji, pracowni nakryć głowy, szewskiej, krawieckiej, fryzjerskiej (od godz. 17:00 w Sali kameralnej)
  • Karaoke  ( przed koncertem i w przerwie, w Sali kameralnej)
  • Lekcja tańca – nauka mazura prowadzona przez artystów baletu TWŁ (w przerwie, w foyer)


 

Data Opublikowania: 20/09/2019

Czytaj więcej

Platformy komunikacji do wymiany informacji i publikowania komunikatów o zagrożeniach

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa organy administracji publicznej, w tym organy zarządzania kryzysowego, a także służby, inspekcje i straże wykorzystują stale rosnącą popularność nowych mediów.

Niezwykle ważne jest tworzenie, udoskonalanie i  dostosowywanie do aktualnych potrzeb narzędzi, które przyczyniają się do rzetelnego identyfikowania, a także przedstawiania, w tym społecznościom lokalnym, skali oraz rodzaju zagrożeń, a także podmiotów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa.

Wykorzystanie innowacyjnych platform komunikacji do wymiany informacji i  publikowania komunikatów o  zagrożeniach, zdarzeniach, a także podstawowych zasadach bezpieczeństwa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi docierania do społeczeństwa. Administrowane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w  Łodzi czy Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi strony na portalach społecznościowych Facebook oraz Twitter cieszą się dużą popularnością, a zamieszczane informacje trafiają do szerokiego grona odbiorców, a zamieszczane informacje trafiają do szerokiego grona odbiorców. Dostępne są pod następującymi adresami:

Kolejnym narzędziem wykorzystywanym w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa są aplikacje na urządzenia mobilne. Regionalny System Ostrzegania, dostępny pod adresem:  https://play.google.com/store/apps/details?id=mswia.rso&hl=pl  jest  usługą informowania społeczeństwa o zagrożeniach poprzez udostępnianie komunikatów (powiadomień i ostrzeżeń) o charakterze ogólnym, meteorologicznym, hydrologicznym i  drogowym. W aplikacji RSO można korzystać także z bogatej biblioteki poradników postępowania  w sytuacjach kryzysowych lub w obliczu zagrożenia.

Istotnym narzędziem zarówno w obszarze bezpieczeństwa publicznego jak i  zarządzania kryzysowego jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przy jej użyciu można dokonywać zgłoszeń o zagrożeniach poprzez wybranie kategorii zgłoszenia, wskazanie na mapie miejsca, którego dotyczy zgłoszenie, następnie podanie szczegółów zagrożenia. Każde zgłoszenie skutkuje odpowiednią reakcją Policji. Należy jednak pamiętać, że niniejsza platforma nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. 

 

Korzystanie z platformy możliwe jest   za pośrednictwem strony internetowej:  https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html  oraz aplikacji na urządzenia mobilne pn. Geoportal Mobile.

Data Opublikowania: 16/09/2019

Czytaj więcej

Data Opublikowania: 16/09/2019

Czytaj więcej

Ambrożego, Florentyny, Gawła