Aktualności

UWAGA! Badania dla osób w wieku 19-39 i dla seniorów 70+

UWAGA! Badania dla osób w wieku 19-39  i dla seniorów 70+

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY BEDLNO,

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM NA BEZPŁATNE BADANIA

w ramach Programu PL13

  „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”.

 

W imieniu Powiatu Kutnowskiego zapraszam mieszkańców Gminy Bedlno na bezpłatne badania kardiologiczne wykonywane w ramach projektu PL13 pn.„Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”.

Powiat Kutnowski pozyskał pod koniec ubiegłego roku dodatkowe środki, które pochodzą z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa. Dzięki tym funduszom zostaną przeprowadzone pogłębione badania kardiologiczne, które stanowią rozszerzenie projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie” w ramach Programu PL13.

W ramach rozszerzenia projektu zapraszamy osoby od 19 do 39 lat (zrzeszone w klubach, organizacjach lub drużynach sportowych lub zagrożone otyłością) oraz osoby po 70 roku życia. W ramach projektu gwarantujemy szeroki pakiet badań morfologicznych oraz wizytę u kardiologa, który wykona EKG oraz Echo serca i w przypadku wykrycia nieprawidłowości zleci dalsze specjalistyczne badania oraz wizytę u angiologa bądź neurologa.

UWAGA  !
Badania adresowane są do osób w wieku 19-39 a także osób po 70. roku życia.

 
Udział w projekcie jest podzielony, podobnie jak poprzednio, na kilka etapów. Pierwszy to badania laboratoryjne. Następnie uczestnicy – pacjenci kierowani będą na konsultację kardiologiczną. Na podstawie przekazanych wcześniej wyników badań laboratoryjnych, a także wywiadu medycznego lekarz w razie konieczności będzie mógł zadecydować o dalszym postepowaniu diagnostycznym i skierować na takie badania jak: próba wysiłkowa, Echo serca, czy USG Doppler naczyń (tętnice szyjne lub kończyny dolne). W dalszej kolejności pacjenci będą również mogli skorzystać z konsultacji z innymi specjalistami – neurologiem i angiologiem.

Całość zakończy się konsultacją z kardiologiem.

  W celu uczestnictwa w projekcie należy wypełnić Deklarację uczestnictwa dla Beneficjentów projektu

„Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”:

 

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców spełniających wymienione wcześniej kryteria zapraszamy Urzędu Gminy w Bedlnie (Sekretariat, I piętro, pokój nr 14 w godz. 7:30 – 15:30) w celu wypełnienia deklaracji lub do Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ulicy Kościuszki 16 (I piętro, pokój nr 18, w godzinach 8.00-15.00) w terminie do 10 marca 2017r.
Na podstawie wypełnionej deklaracji uczestnictwa w projekcie PL13 będą Państwo kwalifikowani do badań.

 

UWAGA! LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Wszystkie badania wykonywane są bezpłatnie, szybko i solidnie.

   

Wójt Gminy Bedlno

/-/ mgr inż. Krzysztof Kołach

 

« Powrót