Aktualności

Dyrektorzy oddziałów ZUS wybrani

Dyrektorzy oddziałów ZUS wybrani

Znani już są wszyscy 43 dyrektorzy oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wśród nich są osoby, które potwierdziły swoje kompetencje i będą kontynuować kierowanie oddziałem. Duża grupa nowych dyrektorów pochodzi z awansu wewnątrz ZUS. Wszyscy będą oficjalnie powołani na swoje stanowiska z końcem listopada.

Po zakończeniu całego procesu konkursowego, na który składał się test wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, sprawdzian kwalifikacji kierowniczych oraz rozmowa z komisją rekrutacyjną i finalnie z prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wyłonionych zostało 30 dyrektorów oddziału. Na pozostałe 13 stanowisk powołani zostaną pełniący obowiązki, gdyż nie wyłoniono kandydatów, którzy spełnialiby stawiane przez zarząd Zakładu wymogi. Nadal swoje obowiązki sprawować będzie 14 dyrektorów, którzy w konkursie potwierdzili wysokie kwalifikacje do pełnienia tej funkcji. Spośród nowych dyrektorów aż 13 to osoby z wewnątrz ZUS, które dotychczas zajmowały niższe stanowiska, w tym zastępców dyrektorów, czy naczelników wydziałów, a które wykazały się w konkursie dużą wiedzą i kompetencjami kierowniczymi. Natomiast 7 osób, które obejmie stanowiska dyrektorskie to kandydaci spoza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w większości pracownicy samorządów oraz centralnych i lokalnych instytucji publicznych. W oddziałach, w których stanowiska dyrektorskie obejmą pełniący obowiązki zostanie ogłoszony konkurs. Oficjalne powołanie z rąk prezes ZUS, nowi dyrektorzy odbiorą 30 listopada w centrali Zakładu. Swoje stanowiska obejmą zaś z 1 grudnia.

Konkurs na Dyrektora I Oddziału ZUS w Łodzi wygrała Romana Mierzejewska, która dotychczas przez wiele lat związana była z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń SA. Pracę w  PZU rozpoczęła w 1984 r. na stanowisku Inspektora   i zakończyła w 2016 r. na stanowisku Dyrektora Centrum Operacji. W międzyczasie pełniła też funkcję Głównego Księgowego oraz Dyrektora Obsługi Sprzedaży. Brała udział w projektach i pracach mających na celu usprawnienie struktury organizacyjnej w firmie po wdrożeniu nowego systemu informatycznego, w pracach restrukturyzacyjnych, projekcie automatyzacji rozliczania płatności i wielu innych. Ukończyła Uniwersytet Łódzki, specjalność
  - Ekonomika i organizacja obrotu i usług,   studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i zarządzania finansowego oraz w zakresie Socjologii Stosowanej w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi. Przeszła szereg kursów i szkoleń z zakresu zarządzania procesami, pracownikami i in. Preferuje aktywne spędzanie czasu wolnego, jeździ na nartach, rowerze, uprawia fitness, gra w badmintona. Z przyjemnością czyta książki, chodzi do kina i do teatru.

Monika Kiełczyńska

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

woj. łódzkiego

 

« Powrót