Aktualności

Konkurs dla mieszkańców woj. łódzkiegopt. "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie łódzkim".

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. łódzkiego

„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie łódzkim”

 

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

 

Forma pracy:

·                mapa + opis

·                tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf

·                zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)

 

Zasady:

1. Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców woj. łódzkiego w wieku od 15
do 115 lat
J

2. Proponowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w obrębie województwa łódzkiego.

3. Nie ograniczamy konkursu tylko do oficjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych! Tematem Twojej pracy może być dowolna, ulubiona trasa J

4. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim.

 

SUMA NAGRÓD 1500 zł

I miejsce: 1000zł

II miejsce: 500 zł

 

Aby wziąć udział w konkursie wyślij swoją pracę na adres mailowy: konkurs@clicktrans.pl W temacie maila wpisz: Moja trasa rowerowa

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na blogu http://www.info.clicktrans.pl/ lub http://clicktrans.com/blog/ w celu promocji trasy w Polsce i za granicą.

Czekamy na Twoją pracę konkursową do 1 czerwca 2018 r.

Więcej szczegółów i regulamin pod adresem: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-lodzkie

Data Opublikowania: 27/04/2018

Czytaj więcej

Ogólnopolska akcja liczenia flag 2-3maja 2018

Ideą projektu jest propagowanie postawy patriotycznej, której wyrazem może byćwywieszanie flagi narodowej dokonywane przy okazji świąt państwowych.

Jeszcze do niedawna wywieszoną flagę mógł zauważyć tylko ktoś z najbliższego otoczenia. To może się zmienić i ta godna pochwały postawa obywatelska może szerzej ujrzeć światło dzienne. Wszyscy Polacy zarówno ci żyjący w Polsce, ale również ci przebywający za zagranicą w czasie rzeczywistym w łatwy sposób będą mogli wyrazić dumę z narodowej flagi. Projekt formalnie jest adresowany dla Polaków mieszkających na terenie Polski. W celu uproszczenia procesu zgłaszania flag została stworzona aplikacja na smartphone’a, dzięki czemu czynność ta jest prosta i trwa tylko chwilę.

 

 

Aplikacja Mark Flag powstała w celu zautomatyzowania procesu identyfikacji i wysyłania położenia geograficznego flag. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play i zainstalować na telefonie z systemem Android. Ta platforma została wybrana jako aktualnie najbardziej powszechna w Polsce. Docelowo planowane jest stworzenie tej wersji aplikacji na IOS-a.

Nazwa aplikacji została tak wybrana, aby była zbieżna z jej funkcjonalnością, w tym przypadku z czynnością zaznacz, markuj w sensie geodezyjnym - czyli postaw znacznik na mapie, w miejscu gdzie jest wywieszona flaga, a jednocześnie mająca zbliżone znaczenie w języku polskim i angielskim. Istotne była także możliwość zarejestrowania globalnej i polskiej domeny internetowej o takiej nazwie.

Twórcy projektu od samego początku tworzenia aplikacji mieli na uwadze zachowanie jak największej prywatności użytkowników aplikacji. Nie są zbierane i gromadzone dane osobowe, które by mogły posłużyć do identyfikacji konkretnej osoby. Zrobione zdjęcia są dostępne tylko dla konkretnego użytkownika w jego prywatnej galerii na telefonie.

Zrobione zdjęcia można ewentualnie wysłać mailowo do twórców projektu lub poprzez fanpage projektu, aby udoskonalić model rozpoznawania flag. Cel projektu zostanie osiągnięty, gdy w akcji weźmie udział jak największa liczba osób. W 2017 został przeprowadzony lokalny pilotaż w jednej z gmin. Dane wówczas były zbierane w sposób półautomatyczny i statystyki z pewnością obarczone były zauważalnym błędem badawczym.

Dla bezpieczeństwa transmisja z telefonu jest szyfrowana, a strona www.markflag.com, na której prezentowane są wyniki została zabezpieczona certyfikatem SSL.

Zalecamy instalować aplikację Mark Flag tylko i wyłącznie poprzez sklep Google Play, gdzie każdy zgłoszony przez dewelopera program jest przed publikacją najpierw dokładnie sprawdzany. Google używa specjalne algorytmy, które szukają i usuwają szkodliwe programy. Takie działania zabezpiecza użytkowników przed utratą danych bądź prywatności.

Aplikację Mark Flag można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wymagane jest potwierdzenie regulaminu. Następnie wymagana jest zgoda na robienie zdjęć i dostęp do lokalizacji. Przy próbie wykonania pierwszego zdjęcia pada pytanie o ostatnie uprawnienie tj. dostęp do zdjęć i galerii, tak aby było można w aplikacji oglądać zrobione przez siebie zdjęcia.

 

Data Opublikowania: 27/04/2018

Czytaj więcej

Ogłoszenie o wyborze oferty na realizację zadania publicznego w zakresie „ Rozwój kultury fizycznej i sportu w zakresie gry w piłkę nożną, piłkę siatkową, piłkę halową, tenisa stołowego”.

 

 

 

WÓJT  GMINY  BEDLNO 

 

działając na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( t.j. Dz.U z 2018 r poz. 450 ) oraz Uchwały Nr XVIII/171/2017  Rady Gminy Bedlno z dnia 30 października 2017 r w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Bedlno z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.     dokonał  wyboru  oferty na realizację zadania publicznego

w zakresie „ Rozwój kultury fizycznej i sportu w zakresie gry w piłkę nożną, piłkę siatkową, piłkę halową, tenisa stołowego”.

 

 

1.      Gminny Klub  Sportowy w Bedlnie – kwota dotacji 50.000,-

 

 

Bedlno dnia 27 kwietnia 2018 r

 

 

Wójt Gminy Bedlno

mgr inż Krzysztof Kołach

Data Opublikowania: 27/04/2018

Czytaj więcej

"POPOŁUDNIE Z BIZNESEM": fundusze na rozwój Twojej firmy - Kutno - 27.04.2018 r.

"POPOŁUDNIE Z BIZNESEM": fundusze na rozwój Twojej firmy.
Cykl spotkań informacyjnych
dla przedsiębiorców w województwie łódzkim.


Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają przedsiębiorców z naszego regionu do udziału w cyklu spotkań informacyjnych dotyczących instrumentów wsparcia dla małych i średnich firm.  Uczestnicy poznają najnowsze możliwości skorzystania z funduszy na rozwój, dotacji i pożyczek oraz instrumentów wsparcia w zdobywaniu rynków zagranicznych oraz środków na szkolenia pracowników.

Spotkania uświetni wystąpienie gościa specjalnego :
p. Artura Partyki

dwukrotnego medalisty olimpijskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców wszechczasów i mówcy motywacyjnego.
      Uczestnicy spotkań będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami,  którzy pomogą dopasować źródła finansowania adekwatnie do potrzeb i konkretnych projektów.

Udział w wydarzeniach jest również okazją do integracji  środowiska gospodarczego i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Udział w spotkaniu „popołudnie z biznesem” jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji elektronicznej na adres:rejestracja@larr.lodz.pl w tytule proszę wpisać datę spotkania.

 

Program spotkania:
14.30 - 15.00 Kawa powitalna/networking.
14.31 15.00 - 15.10 Powitanie gości - Marszałek Województwa Łódzkiego.
14.32 15.10 - 15.30 Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców.
14.33 15.30 – 16.00 Wystąpienie gościa specjalnego: „Gdzie szukać motywacji? Wysoko, wyżej, najwyżej !!!” Artur Partyka.
14.34 16.00 – 16.40 Panel dyskusyjny.
14.35 16.40 – 17.30 networking + porady eksperckie.

Data Opublikowania: 23/04/2018

Czytaj więcej

Emila, Neleny, Romy