Aktualności

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Rozstrzygnięto na etapie gminnym XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży pod hasłem:

„ Powódź, pożar, dniem czy nocą -straż przychodzi ci z pomocą”

przeprowadzony przez Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie.

Data Opublikowania: 30/03/2011

Czytaj więcej

Wyjazd do warszawy

Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie dla mieszkańców gminy zorganizował wyjazd do Warszawy. Jest to bowiem miasto, w którym bardzo wiele się dzieje i w którym bardzo wiele można zwiedzić. Z pewnością, miejscem do którego warto jest pójść jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to jedno z najnowszych muzeów w Polsce, dzięki któremu poznać można wszystkie przyczyny i przebieg tego przełomowego wydarzenia. To Muzeum to połączenie historii i nowoczesności. Dzień po dniu, można prześledzić losy powstańców dowiadując się o ich działaniach oraz wpływie tych działań na historię Polski. Trudno opisać wrażenia i emocje jakie wywarło muzeum na uczestnikach.

Następnie pojechaliśmy na ul. Wiejską- mieliśmy okazję uczestniczyć w obradach Sejmu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak odbywają się obrady na Sali Sejmowej,
Zwiedzili galerię sali posiedzeń, hall główny (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, gablota z laskami marszałkowskimi), Salę Kolumnową, "korytarz marszałkowski" Na koniec wędrówki zjedliśmy obiad w sejmowej stołówce „ Hawełka”
 

Data Opublikowania: 30/03/2011

Czytaj więcej

14. II - WALENTYNKI

Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie przygotował z tej okazji kino walentynkowe – film pt. „Randka w ciemno”. Wszyscy chętni, którzy przybyli mogli spędzić miłe chwile przy świecach i romantycznej muzyce. Nie zabrakło również słodkości , które były biletem wstępu.


Każdy uczestnik wieczoru otrzymał serduszko w postaci lizaka, które ufundował Pan Wójt.
 

Data Opublikowania: 30/03/2011

Czytaj więcej

Złote Gody

W dniu 2 marca 2011 roku w sali ślubów Urzędu Gminy Bedlno odbyła się uroczystość wręczenia medali dla par, które wspólnie przeżyły w związku małżeńskim 50 lat.

Dostojni jubilaci to: Marianna i Władysław Borkowscy, Stefania i Władysław Bandosowie, Marianna i Jan Gałusowie, Henryka i Julian Drabikowie, Irena i Tadeusz Chybiccy, Alina i Mieczysław Jarosowie, Zofia i Władysław Kowalczykowie, Agnieszka i Jan Nadolscy, Julianna i Wiesław Dudkowie, Sabina i Feliks Folwarniakowie , Zofia i Jan Sikorowie, Stanisława i Tadeusz Topolscy, Marianna i Wacław Pałatyńscy, Aniela i Czesław Torzyńscy, Danuta i Franciszek Zientarscy. Uroczystość, tak jak ponad 50 lat temu rozpoczęliśmy marszem Mendelsona, po którym Wójt Gminy Bedlno Krzysztof Kołach skierował w swoim przemówieniu ciepłe słowa do jubilatów. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odznaczenia wręczył Wójt Gminy Bedlno Krzysztof Kołach i Przewodniczący Rady Gminy Jacek Tarka. Po wręczeniu medali i pamiątkowych dyplomów wzniesiono toast lampką szampana i tradycyjnym „sto lat”, po czym wszyscy zasiedli do stołu ze słodkościami. Gratulujemy tym parom tak pięknego jubileuszu i życzymy dalszego trwania w związku w pełnym zdrowiu.


Nie wszyscy jubilaci doczekali wręczenia medali, gdyż wśród jubilatów była też para małżonków Państwo Janina i Marian Świeccy, niestety Pan Marian Świecki zdążył tylko otrzymać list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Pani Janinie również życzymy wiele zdrowia i czerpania radości z każdego dnia.
 

Data Opublikowania: 30/03/2011

Czytaj więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZEWCACH NADOLNYCH

Uroczystość z okazji tego święta odbyła się w naszej szkole 4 lutego 2011r. Występ dla dostojnych gości przygotowała klasa II, pod kierunkiem wychowawczyni. Katarzyny Traczyk. Uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Herbatka u babci i dziadka”. W rolę babci znakomicie wcieliła się Wiktoria Harążka, a w rolę dziadka Dawid Dobosz. Była wesoła scenka, a także wiersze i piosenki w wykonaniu wnucząt. Solo zaśpiewali: Joanna Ratajczyk piosenkę „Krynolinka” i Marcin Witkowski „Kwiatki dla babci”.

Dzieci zaprezentowały niezwykłe prezenty dla babci: Asia „buty siedmiomilowe”, Mateusz „złotą rybkę”, Bartek „bajkowy stoliczek”, a Szymek książkę z bajkami. Występ zakończyło wspólne odśpiewanie „100 lat” dla Babć i Dziadków przez wszystkie dzieci z klas „ O – III”. Uśmiechy na twarzach gości i duże brawa, które otrzymali mali artyści świadczą o tym, że występ się podobał. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, otrzymali życzenia i upominki od swoich wnucząt.

Data Opublikowania: 30/03/2011

Czytaj więcej

Anatola, Edyty, Rafała