Aktualności

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZEWCACH NADOLNYCH

Uroczystość z okazji tego święta odbyła się w naszej szkole 4 lutego 2011r. Występ dla dostojnych gości przygotowała klasa II, pod kierunkiem wychowawczyni. Katarzyny Traczyk. Uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Herbatka u babci i dziadka”. W rolę babci znakomicie wcieliła się Wiktoria Harążka, a w rolę dziadka Dawid Dobosz. Była wesoła scenka, a także wiersze i piosenki w wykonaniu wnucząt. Solo zaśpiewali: Joanna Ratajczyk piosenkę „Krynolinka” i Marcin Witkowski „Kwiatki dla babci”.

Dzieci zaprezentowały niezwykłe prezenty dla babci: Asia „buty siedmiomilowe”, Mateusz „złotą rybkę”, Bartek „bajkowy stoliczek”, a Szymek książkę z bajkami. Występ zakończyło wspólne odśpiewanie „100 lat” dla Babć i Dziadków przez wszystkie dzieci z klas „ O – III”. Uśmiechy na twarzach gości i duże brawa, które otrzymali mali artyści świadczą o tym, że występ się podobał. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, otrzymali życzenia i upominki od swoich wnucząt.

Data Opublikowania: 30/03/2011

Czytaj więcej

ZIMOWA WIZYTA W DPS w Pniewie

7 lutego 2011r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Pniewie. Dzieci przedstawiły pensjonariuszom inscenizację pt. „Herbatka u babci i dziadka” z okazji minionego święta „Dnia Babci i Dziadka”. Po występie złożyły życzenia, wręczyły laurkę i własnoręcznie wykonane kolorowe tulipany. Swoim przedstawieniem i upominkami sprawiły radość starszym, niepełnosprawnym osobom. Otrzymały od nich duże brawa i słodkie upominki od pracowników DPS. Zadowolone wracały do domu.
Ps. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Pniewa.
 

Data Opublikowania: 30/03/2011

Czytaj więcej

Ferie, ferie ... i po feriach

To, co dobre, niestety szybko się kończy. Przez okres dwóch tygodni uczestnicy zimowiska nie mogli jednak narzekać na nudę, bowiem pracownicy Gminnego Ośrodka w Bedlnie zorganizowali z ciekawą ofertą półkolonie zimowe dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Bedlno współfinansowane z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Autokar nieodpłatnie udostępnił Pan Wójt. Półkolonie odbyły się w formie czterech zajęć i pięciu wyjazdów.


Zajęcia miały charakter sportowy przez dwa dni; gra w tenisa stołowego, bilarda, unihokeja, gry planszowe również uczniowie mogli sprawdzić lub pogłębić swoje umiejętności na zajęciach z plastyki /malowanie na szkle i z orgiami ( uczniowie prace wykonane przez siebie zabrali do domu) . W GOK-u odbył się seans filmowy ”Noc w muzeum „ cz. II oraz spotkanie z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie w ramach propagowania bezpiecznego i zdrowego stylu życia podczas FERII 2011, przeprowadziły prelekcję nt. „Bezpieczne i Zdrowe Ferie Zimowe 2011”


Natomiast wyjazdy; do Teatru Dramatycznego do Płocka na baśń „Bestia i Piękna”, na basen do Gostynina ( 2 godz. kąpiel), do Warszawy zwiedzanie Muzeum Marii Skłodowskiej Curii z okazji Roku Chemii i Roku Marii Skłodowskiej Curii, do Łodzi zwiedzanie Muzeum Farmacji i kina Cinema City na najnowszą produkcję Disney’a – bajkę „Zaplątani”. Zaplanowany był wyjazd do Muzeum Kinematografii i Muzeum Włókiennictwa do Łodzi z udziałem na warsztatach tkackich został odwołany ze względu na awarię autokaru i niską frekwencją chętnych / od rodziców zgłoszenia rezygnacji z powodu choroby dzieci.


Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się wyjazdy, chociaż frekwencja na zajęciach w GOK-u była zadawalająca (10-25 osób).Uczniowie korzystając z zajęć sportowych czy plastycznych otrzymali prezenty w postaci słodyczy. Taka forma spędzenia czasu wolnego w ferie jest akceptowana przez dzieci i młodzież ( czyli uczniów szkół podstawowych i gimnazjum) świadczy liczba uczestników- 275 osób. Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok !!!
 

Data Opublikowania: 30/03/2011

Czytaj więcej

Kamila, Karoliny, Roberta