Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

29 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Bedlnie odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Program był bardzo bogaty i urozmaicony. Zaproszone babcie czytały wszystkim dzieciom fragmenty "Kubusia Puchatka" oraz rozdawały słodycze w ramach punktów. W konkurencjach brali uczniowie klas I i oddziałów przedszkolnych ze szkół w Szewcach Nadolnych, Pniewie, filii w Bedlnie i Pleckiej Dąbrowie. Dzieci rywalizowały ze sobą jedząc miodek językiem, brykając jak Tygryski na określonym dystansie oraz układając puzzle na czas. Ponadto każda z przybyłych grup zaprezentowała przygotowany wiersz o misiu oraz piosenkę. Nagrody dla wszystkich szkół były takie same. Teczki z misiową niespodzianką w środku były fantastyczną nagrodą. W czasie zabawy był czas na małe "co nieco" oraz drugie śniadanie.

Data Opublikowania: 07/12/2011

Czytaj więcej

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie.

Po  kilkudziesięciu dniach nauki i pracy w dniu 9 listopada18 dzieci z klasy I dostąpiło zaszczytu pasowania na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej na mocy złożonego ślubowania. Niemało czasu przygotowywali się nasi najmłodsi, ich starsze  koleżanki i koledzy z klasy  VI, wychowawczyni - p. Danuta Abramowicz i rodzice, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Godziny prób, dni nauki i wielka trema. To wszystko złożyło się na efekt końcowy i artystyczną oprawę całej uroczystości. Nasi dzielni pierwszoklasiści śpiewali, tańczyli, deklamowali  wiersze i zasłużenie zostali przez panią dyrektor  pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszynskiego w Pniewie. 

Starsi koledzy przygotowali dla pierwszaków drobne upominki. Dyplomy  z  dedykacjami wręczone przez dyrekcję i słodki  poczęstunek dopełniły dzieła.

Data Opublikowania: 10/11/2011

Czytaj więcej

Data Opublikowania: 08/11/2011

Czytaj więcej

Kamila, Karoliny, Roberta