Aktualności

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

W dniu 9 czerwca 2017r. w Bedlnie obok sklepu GS odbędą się bezpłatne badania  mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Bezpłatne badanie mammograficzne  adresowane jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie.

Data Opublikowania: 01/06/2017

Czytaj więcej

OFERTA ZADANIA PUBLICZNEGO - Obóz harcerski w Harcerskiej Bazie Obozowej "PILICA" w Kurnędzu

Obóz harcerski w Harcerskiej Bazie Obozowej "PILICA" w Kurnędzu - dla harcerzy z terenu gminy Bedlno.

Data Opublikowania: 30/05/2017

Czytaj więcej

Apel do rolnikóww związku z rozpoczęciem prac polowych oraz rozpoczęciem intensywnego okresu stosowania środków ochrony roślin w rolnictwie

Wojewódzki Inspektor

Ochrony Roślin i Nasiennictwa

w Łodzi

ul. Siewna 13a

94-250 Łódź

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM !!!

 

1. PRZED ZASTOSOWANIEM ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN ZAPOZNAJ SIĘ Z ETYKIETĄ-INSTRUKCJĄ STOSOWANIA. ETYKIETY ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN ZNAJDZIESZ NA STRONIE INTERNETOWEJ MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI www.minrol.gov.pl w zakładce informacje branżowe / produkcja roślinna / ochrona roślin / pozostałe informacje na temat środków ochrony roślin.

 

2. STOSUJ ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN, KTÓRE POSIADAJĄ ZEZWOLENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI. REJESTR ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN DOPUSZCZONYCH DO OBROTU I STOSOWANIA ZNAJDZIESZ NA STRONIE INTERNETOWEJ MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI www.minrol.gov.pl w zakładce informacje branżowe / produkcja roślinna / ochrona roślin / pozostałe informacje na temat środków ochrony roślin.

 

4. ZABIEGI Z ZASTOSOWANIEM ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN PRZEZNACZONYCH DLA UŻYKOWNIKÓW PROFESJONALNYCH MOGĄ BYĆ WYKONYWANE PRZEZ OSOBY, KTÓRE UKOŃCZYŁY SZKOLENIE W ZAKRESIE STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN LUB DORADZTWA DOTYCZĄCEGO ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN LUB INEGROWANEJ PRODUKCJI.

 

5. WSZYSTKIE WYKONANE ZABIEGI ŚRODKAMI OCHRONY ROŚLIN ZAPISUJ W EWIDENCJI STOSOWANYCH ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN.

 

6. ZABIEGI OCHRONY ROŚLIN WYKONUJ TYLKO SPRAWNYM TECHNICZNIE I SKALIBROWANYM SPRZĘTEM. BADANIA OPRYSKIWACZY CIĄGNIKOWYCH I SAMOBIEŻNYCH POLOWYCH I SADOWNICZYCH PRZEPROWADZA SIĘ W ODSTĘPACH CZASU NIE DŁUŻSZYCH NIŻ 3 LATA. ADRESY STACJI KONTROLI OPRYSKIWACZY ZNAJDZIESZ NA STRONIE INTERNETOWEJ WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORATU OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA W ŁODZI www.piornin.gov.pl/lodz w zakładce rejestry i ewidencje.

 

7. W CZASIE PRZYGOTOWYWANIA CIECZY ROBOCZEJ JAK I W CZASIE WYKONYWANIA ZABIEGÓW OCHRONY ROŚLIN DBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO ORAZ INNYCH OSÓB, ZWIERZĄT, W SZCZEGÓLNOŚCI PSZCZÓŁ ORAZ ŚRODOWISKA.

 

8. ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN PRZECHOWUJ WEDŁUG WSKAZAŃ ETYKIETY-INSTRUKCJI STOSOWANIA.

 

9. POSTĘPUJ Z OPAKOWANIAMI PO ZUŻYTYCH ŚRODKACH OCHRONY ROŚLIN ZGODNIE Z ETYKIETĄ-INSTRUKCJĄ STOSOWANIA.

 

Data Opublikowania: 17/05/2017

Czytaj więcej

Siłownia w Gminnym Osrodku Kultury w Bedlnie - informacja

SIŁOWNIA  NIECZYNNA  W  DNIACH

10 maja 2017 r.

11 maja  2017 r.

19 maja  2017 r.

22 maja  2017 r.  

     

Przepraszamy za utrudnienia

 

 

 

Data Opublikowania: 16/05/2017

Czytaj więcej

„Nestlé porusza Polskę” - głosuj na siłownię zewnętrzną

 

  Szanowni Mieszkańcy,

 

Gmina w ramach akcji „Nestlé porusza Polskę” dokonała zgłoszenia na siłownię zewnętrzną. Lokalizacja siłowni to teren przy Szkole Podstawowej w Pleckiej Dąbrowie. Zgłoszona lokalizacja została zakwalifikowana do następnego etapu tj. głosowania,  które trwać będzie do 30 czerwca 2017 r.

 

Szczęściu trzeba pomóc!!!

 

Nestlé wybuduje siłownię w tych lokalizacjach, które zdobędą najwięcej głosów. Dlatego Drodzy Mieszkańcy, mobilizujemy się i codziennie odwiedzamy stronę https://www.nestleporusza.pl


Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na w/w stronie, jedna osoba będzie mogła każdego dnia trwania głosowania oddać 1 głos na Naszą lokalizację.  Zachęcamy do głosowania!!!

 

Wójt Gminy Bedlno

mgr inż Krzysztof Kołach

 

  Znalezione obrazy dla zapytania Nestlé porusza Polskę” - głosuj na siłownię zewnętrzną

Data Opublikowania: 11/05/2017

Czytaj więcej

Danuty, Jana, Janiny