Aktualności

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY BEDLNO

  Bedlno, 20.06.2017r.

 


 

 

OBWIESZCZENIE

Wójta Gminy Bedlno

 

 

W związku z koniecznością realizacji przez tut. Organ obowiązków wynikających z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 856 z późn. zm.), polegających na znalezieniu gospodarstwa rolnego do umieszczenia w nim zwierząt gospodarskich czasowo odebranych właścicielowi (opiekunowi) lub bezdomnych zwierząt gospodarskich,

informuję, że

właściciele gospodarstw zainteresowani przyjęciem zwierząt gospodarskich proszeni są o pilne dokonanie zgłoszenia do Urzędu Gminy w Bedlnie, Bedlno 24, 99-311 Bedlno.

Szczegółowe informacje w przedmiotowej sprawie można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bedlnie pok. Nr 28, tel. 24 2821761.

Gospodarstwo, które przyjmuje zwierzęta zobowiązane jest zapewnić zwierzętom właściwą opiekę.

W przypadku zwierząt czasowo odebranych, kosztami transportu, utrzymania i koniecznego leczenia zwierząt obciążony zostanie dotychczasowy właściciel lub opiekun. Koszt opieki nad zwierzętami bezdomnymi ponosi Gmina.

Informuję, że przyjęcie do gospodarstwa zwierzęcia gospodarskiego o nieznanym statusie epizootycznym, będzie skutkowało wydaniem przez Inspekcję Weterynaryjną decyzji administracyjnej o zawieszeniu lub cofnięciu uznania stada za urzędowo wolne od chorób zakaźnych zwierząt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data Opublikowania: 21/06/2017

Czytaj więcej

Siłownia zewnętrzna w Pleckiej Dąbrowie w ramach programu „Nestlé porusza Polskę” - głosownie tylko do 30 czerwca 2017 r

Szanowni Mieszkańcy,

 

Gmina w ramach akcji „Nestlé porusza Polskę” dokonała zgłoszenia na siłownię zewnętrzną. Lokalizacja siłowni to teren przy Szkole Podstawowej w Pleckiej Dąbrowie. Zgłoszona lokalizacja została zakwalifikowana do następnego etapu tj. głosowania,  które trwać będzie do 30 czerwca 2017 r.

 

Szczęściu trzeba pomóc!!!

 

Nestlé wybuduje siłownię w tych lokalizacjach, które zdobędą najwięcej głosów. Dlatego Drodzy Mieszkańcy, mobilizujemy się i codziennie odwiedzamy stronę https://www.nestleporusza.pl


Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na w/w stronie, jedna osoba będzie mogła każdego dnia trwania głosowania oddać 1 głos na Naszą lokalizację.  Zachęcamy do głosowania!!!

 

Wójt Gminy Bedlno

mgr inż Krzysztof Kołach


Znalezione obrazy dla zapytania Nestlé porusza Polskę” - głosuj na siłownię zewnętrzną

Data Opublikowania: 20/06/2017

Czytaj więcej

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2017”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2017”. 
Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla podmiotów, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek Łódzkiego. Przez wszystkie dotychczasowe edycje nagradzane były firmy oraz instytucje, które wniosły znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy naszego regionu.
W tym roku Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2017” stanowić będzie prestiżowe wyróżnienie dla przedsiębiorców, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w kraju i za granicą.
Liderów gospodarki naszego regionu poznamy podczas Gali wręczenia Nagród „Mocni w Biznesie 2017”, która odbędzie się w pierwszym dniu X Europejskiego Forum Gospodarczego

16 października 2017 r. o godz. 20.00.http://lodzkie.pl/images/134/belka.jpg

Zapraszamy firmy do zgłaszania swoich kandydatur w 3 kategoriach:

 

DYNAMIKA EKSPORTU  

Nagroda dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą działalność i mają główną siedzibę na rynku województwa łódzkiego oraz wykazały się największą dynamiką eksportu w ostatnich 3 latach.
 

START-UP

Nagroda dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku województwa łódzkiego nie dłużej niż 3 lata oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną.

 

 

NAGRODA PUBLICZNOŚCI „Innowacyjny Produkt Łódzkiego”
Nagroda skierowana do podmiotu, który stworzył oraz wprowadził z sukcesem na rynek innowacyjny produkt bądź usługę. Dodatkowo podmiot musi prowadzić działalność i mieć główną siedzibę na terenie województwa łódzkiego.

 

 

Więcej szczegółów w tym formularze zgłoszeniowe, regulamin konkursu dostępne są na naszej stronie internetowej www.mocniwbiznesie.lodzkie.pl.

MOCNO zachęcamy do wzięcia udziału. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 10 lipca 2017 r.

 

Osoby do kontaktu:

 

pozdrawiam

Magdalena Dmochowska

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Departament ds. Przedsiębiorczości

Wydział Rozwoju Przedsiębiorczości

 

 

ul. Tuwima 22/26, 90-002 Łódź

tel. 42  291 97 57 / fax 42  291 98 41

 

 

magdalena.dmochowska@lodzkie.pl

Data Opublikowania: 20/06/2017

Czytaj więcej

Projekt doradcy emerytalnego

Łódź,  12 czerwca 2017 r.

 

INFORMACJA PRASOWA

 

Od lipca doradcy emerytalni w każdej jednostce ZUS

 

Przez cały maj tylko w dwóch oddziałach do 20 doradców emerytalnych po poradę zgłosiło się prawie 5 tys. osób. Zakład w dwóch swoich oddziałach testował rozwiązanie, które od 1 lipca wejdzie we wszystkich jednostkach ZUS. 595 doradców emerytalnych pomoże w podjęciu decyzji o momencie przejścia na emeryturę osobom, które wahają się co do decyzji o zakończeniu aktywności zawodowej.

Pilotaż projektu prowadzony był w maju w 10 jednostkach podlegających pod Oddziały w Zabrzu i II Oddział
w Warszawie. Jego celem było szczegółowe zweryfikowanie potrzeb informacyjnych klientów, którzy jeszcze w tym roku mogą skorzystać z uprawnień emerytalnych z tytułu obniżonego wieku emerytalnego.

W maju w obu oddziałach z wizyty u doradcy skorzystały łącznie 4844 osoby. Podczas obsługi klientów doradcy w obu oddziałach pilotażowych wykonali obliczenia w kalkulatorze emerytalnym dla 2158 osób. Z 672 które wypełniły ankietę, 650 pozytywnie oceniło pomoc doradcy. Na pytanie, czy wyliczenie prognozowanej kwoty emerytury wpłynie na Twoją decyzję o przejściu na emeryturę na kolejne lata, twierdząco odpowiedziało 23 procent spośród ankietowanych.

Przypomnijmy: W październiku w życie wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat
i mężczyzn do 65 lat. Oznacza to, że w ostatnim kwartale 2017 r. przybędzie ok. 331 tys. osób, które będą mogły przejść na emeryturę. Zakład już od dłuższego czasu przygotowuje się do wejścia w życie nowych przepisów. Z jednej strony są to przygotowania w zakresie IT, obejmujące zmiany algorytmów wyliczania świadczeń w Kompleksowym Systemie Informatycznym ZUS. Z drugiej strony Zakład przygotowuje się do wzmożonej obsługi klientów i zapewnienia im pełnej informacji dotyczącej indywidualnych uprawnień emerytalnych.

W tym celu od lipca we wszystkich placówkach ZUS w kraju pojawi się 595 specjalnych doradców emerytalnych. Doradca wyjaśni klientom - potencjalnym emerytom - od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Decyzję w tej sprawie podejmie już sam klient.

Przypominamy jednocześnie, że wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można już składać
1 września.

W celu skorzystania z usług doradców emerytalnych, wystarczy na dyspenserze/biletomacie w ZUS wybrać kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny”.

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

woj. łódzkiego

Data Opublikowania: 20/06/2017

Czytaj więcej

Anity, Elizy, Mirona