Aktualności

Akcja ratownicza - cztery młode bociany uratowane.

Dziś gmina Bedlno przeprowadziła sprawną akcję ratowania czterech osieroconych bocianów.

Data Opublikowania: 22/06/2011

Czytaj więcej

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

3 czerwca  o godz. 11.30 w Gminnej Biblioteki Publicznej w Bedlnie odbyło się spotkanie z panem Grzegorzem Kasdepke, autorem książek dla dzieci i młodzieży, twórcą słuchowisk radiowych, autorem scenariuszy oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa.).

Data Opublikowania: 17/06/2011

Czytaj więcej

Mini Konkurs Recytatorski pt.” Moje ulubione wiersze – Jana Brzechwy”

  Mini Konkurs Recytatorski pt.” Moje ulubione wiersze – Jana Brzechwy”

Gminna Biblioteka Publiczna w Bedlnie zorganizowała konkurs recytatorski dla najmłodszych dzieci: przedszkolaków i klas I – II ze szkół z terenu gminy.”Gościem” konkursu był Pan Jan Brzechwa , czarodziej słowa i poeta dziecięcej radości. Tak mówią o nim inni autorzy. Konkurs odbył się 10 czerwca o godz. 9.00.

 

Data Opublikowania: 17/06/2011

Czytaj więcej

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011 - Uwaga samospis tylko do 16 czerwca br.

 

Informacje o samospisie

Samospis internetowy w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2011 będzie możliwy od 1 kwietnia do 16 czerwca br.

 

Data Opublikowania: 10/06/2011

Czytaj więcej

W Żeronicach dbają o swoje płuca

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach realizowany jest Program Profilaktyki Zdrowotnej „Zadbaj o swoje płuca", koordynowany przez Oświatę Zdrowotną i Promocję Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie.

Data Opublikowania: 25/05/2011

Czytaj więcej

Wizyta zagranicznych gości w Gimnazjum

W poniedziałek 9 maja Samorząd Uczniowski powitał gości z Turcji, Włoch i Portugalii w progach naszej szkoły zgodnie ze staropolskim obyczajem - chlebem i solą. Gości powitała także p. dyrektor Jadwiga Gajewska. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli poloneza w wykonaniu uczniów klas trzecich. Potem był czas na zwiedzanie naszej szkoły.

Data Opublikowania: 17/05/2011

Czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się ŚWIĄT WIELKANOCNYCH najserdeczniejsze życzenia;

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego

słońca oraz uśmiechu na co dzień.

Data Opublikowania: 21/04/2011

Czytaj więcej

PAMIĘTAJMY O NICH!

Jedenastego kwietnia w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych dzieci uczestniczyły w uroczystościach związanych z I rocznicą katastrofy smoleńskiej i 71 rocznicą zbrodni katyńskiej.

Data Opublikowania: 15/04/2011

Czytaj więcej

PLAN WYKONANY: SOKÓŁ II ALEKSANDRÓW - GKS BEDLNO 0:0

Tak jak się wcześniej spodziewaliśmy rezerwy Sokoła były najsilniejszym przeciwnikiem z jakim przyszło nam się zmierzyć w tej rundzie. To gospodarze przez cały mecz dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie więcej sytuacji do zdobycia gola. Bardzo dobrze w bramce spisywali się zarówno Michał Gajewski jak i Paweł Polichnowski. Przeciwnik wzmocniony kilkoma zawodnikami trzecioligowej drużyny zagrażał nam głównie po stałych fragmentach gry. Najlepszą okazję do zdobycia gola Sokół miał w 80 minucie jednak Paweł "Sagan" Polichnowski świetnie skrócił kąt i obronił nogami strzał z 7 metrów.

Data Opublikowania: 15/04/2011

Czytaj więcej

WYBORY SOŁECKIE

W miesiącach luty/marzec odbyły się wybory sołeckie w naszej gminie. Na zebraniach sołeckich oprócz wyborów poruszane było szereg spraw związanych z funkcjonowaniem gminy oraz dyskutowano o planach i zamierzeniach na przyszłość co dało ogromną wiedzę p.Wójtowi, co potrzebują i oczekują mieszkańcy. Pan Wójt tłumaczył jak kreuje się budżet, co jest możliwe i realne do wykonania, a na co musimy jeszcze poczekać.

Data Opublikowania: 15/04/2011

Czytaj więcej

Ireneusza, Konstantego, Marii