Aktualności

Raport o stanie ostrzeżeń dla woj. łódzkiego - ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMGW o godzinie: 10:10.

Zjawisko: Burze z gradem

Obszar: powiaty: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, zduńskowolski, zgierski

Ważność: od godz. 15:00 dnia 17.05.2019 do godz. 22:00 dnia 17.05.2019

Prawdopodobieństwo: 80%

 

Z poważaniem

Krystian Makowski

Dyżurny Operacyjny

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
Oddział Zarządzania Kryzysowego WBiZK
Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi
tel. 426641410; 426641409;
e-mail:  wczk@lodz.uw.gov.pl

Data Opublikowania: 17/05/2019

Czytaj więcej

KONKURS! Najpiękniejszy ogródek w Gminie Bedlno


 

Mieszkańcy Gminy Bedlno

 

Serdecznie zapraszam mieszkańców do zgłaszania udziału w pierwszej edycji konkursu pn. „Najpiękniejszy ogródek w Gminie Bedlno” w 2019 roku.

W Konkursie udział wezmą osoby, które dostarczą karty zgłoszenia wraz z wymaganymi załącznikami (w tym dokumentacją zdjęciową ogródka) w terminie do dnia 15 lipca 2019  roku.

Zgłoszenia należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Bedlno, Bedlno 24, 99-311 Bedlno pok. nr 14  z dopiskiem : „Konkurs – Najpiękniejszy ogródek w Gminie Bedlno” lub elektronicznie na adres:  ug@bedlno.pl.

Informację o  Konkursie wraz z kartą zgłoszenia, oświadczeniem  i  regulaminem znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Gminy: www.bedlno.pl. Bliższe informacje można otrzymać w  Urzędzie Gminy w  Bedlnie -  pok. nr 14 i 28, tel.: 24/ 282 14 20; e-mail: ug@bedlno.pl.

W celu dokonania oceny zgłoszonych do Konkursu ogródków, Wójt  powołuje  Komisję Konkursową.

Komisja dokona ocen zgłoszonych do konkursu ogródków według poniższych kryteriów:

1) piękna i atrakcyjności zarówno roślin, jak i rozwiązań koncepcyjno-architektonicznych, 

2)  prawidłowego prowadzenia ogródka (zróżnicowanie i rodzaj roślinności ozdobnej),

3)  wykorzystania elementów zagospodarowania np. altany, ławeczki, place zabaw, ścieżki, oczka wodne, kaskady, strumienie i elementy charakterystyczne dla wsi w powiązaniu z tradycją i kulturą regionu,

4)  własnych inwencji, pomysłowości i pracy w urządzaniu ogródka,

5) ogólnej estetyki posesji/gospodarstwa.

  Każde z kryteriów może być ocenione od 1 do 5 punktów.

Komisja spośród zgłoszonych ogródków, na podstawie dostarczonych przez uczestników Konkursu materiałów, wytypuje ogródki, które mogą być wizytowane, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z właścicielem, nie później niż do dnia 21 sierpnia 2019 roku.

  Podsumowanie oraz wyniki konkursu oficjalnie zostaną podane do publicznej wiadomości na Dożynkach Gminnych w 2019 roku. Laureaci Konkursu otrzymają wówczas nagrody.

Wójt Gminy Bedlno

Józef Ignaczewski

 

Data Opublikowania: 15/05/2019

Czytaj więcej

W DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA #ZaczynamOdSiebie

Do 2021 roku ze sklepów znikną plastikowe jednorazówki (patyczki higieniczne, plastikowe widelce, noże, łyżki, talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki do balonów, pojemniki do żywności i styropianowe kubeczki). Dodatkowo do 2025 r. co najmniej 55 proc. odpadów komunalnych (pochodzących z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw) będzie musiało zostać poddanych recyklingowi, a cel ten w kolejnych latach będzie dalej wzrastał. Ostatnie dane GUS wskazują, że w 2017 r.  było to nieco poniżej 27%[1]. Powyższe zmiany nie będą możliwe jeśli producenci nie będą ekoprojektować, a konsumenci nie zmienią swoich nawyków tak, by poprawnie segregować i nie generować niepotrzebnych odpadów.

 

Dlatego tegoroczna XIII edycja Dnia bez Śmiecenia odbywa się pod hasłem #ZaczynamOdSiebie. W ten sposób zachęcamy, aby każdy podjął proste działania, które ograniczą ilość odpadów trafiających na składowiska, lub co gorsza do środowiska.  Przygotowaliśmy serię elektronicznych Kartek, które zawierają wskazówki - jak prostymi zmianami możemy zmniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko.

 

Po pierwsze UNIKAM. Podczas kampanii będziemy zachęcać do rezygnacji z produktów jednorazowego użytku, kupowania rzeczy bez zbędnych/nadmiernych opakowań, korzystania z pojemników wielokrotnego użytku.

 

Po drugie PLANUJĘ. Tu będziemy zachęcać odbiorców kampanii do przemyślanych zakupów, planowania najbliższego menu oraz przygotowywania potraw z wykorzystaniem produktów, które mamy już w lodówce.

 

Po trzecie SEGREGUJĘ. W większości gmin obowiązuje zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska system segregacji odpadów, jednak mieszkańcy wciąż mają z nią problemy. Podczas prowadzonych działań będziemy zwracali uwagę na odpady, które sprawiają nam największe trudności.

 

Po czwarte WYKORZYSTUJĘ. Tym przekazem chcemy zwrócić uwagę odbiorców, że wiele wyrzucanych przez nas odpadów mogłoby zostać jeszcze wykorzystanych. Będziemy zachęcać do sprzedawania i oddawania niepotrzebnych przedmiotów oraz wykorzystywania różnych rzeczy na nowo.

 

Chcemy aby Dzień bez Śmiecenia był impulsem do działania, dlatego jak co roku zapraszamy  gminy, przedsiębiorców, oraz placówki oświatowe, do podejmowania własnych inicjatyw np. konkursów, warsztatów, pogadanek wpisujących się w założenia kampanii oraz dołączenia do nas na Facebooku: www.facebook.com/dzienbezsmiecenia , korzystania z ciekawych infografik, filmików i innych materiałów edukacyjno-informacyjnych przygotowanych przez Rekopol i dostępnych na www.dzienbezsmiecenia.pl.

 

 

 

Jak możesz włączyć się do akcji?

 

Powiedz wszystkim, że już po raz 13 rusza Dzień Bez Śmiecenia!

 

Od 7 maja do 5 czerwca na Facebook’u Dzień Bez Śmiecenia będą pojawiać się elektroniczne Kartki. Zapraszamy do polubienia strony i dzielenia się treściami na prywatnych profilach.

https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/

 

11 maja na Facebooku Dzień Bez Śmiecenia będzie miała premierę elektroniczna Kartka, którą chcemy sprawdzić ile osób deklaruje, że chce zmian w opakowaniach produktów tak, by stały się łatwiejsze do ponownego przetworzenia. Jesteśmy gotowi na Eco Design.

Będziemy w ten sposób zachęcać producentów do spojrzenia na swoje opakowania pod względem ich ekologicznego zrównoważenia i sprawdzimy ile osób chce takich zmian.

 

Pobierz kartki ze strony www.dzienbezsmiecenia.pl i opublikuj na własnych stronach internetowych i intranetowych, na Facebooku z #ZaczynamOdSiebie.

 

Poza kartkami dostępne są również gry - zachęcamy do zabawy w szkołach, pracy, jak również w domu z rodziną. Wspólna rozrywka jest świetnym otwarciem do rozmowy o ekologii. Zachęcamy również do organizowania działań ekologicznych (warsztaty, szkolenia, pikniki, konferencje) między 6 maja, a 5 czerwca. Na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl znajdziesz materiały edukacyjne i ciekawostki, które pomogą zaaranżować własne inicjatywy. Jeśli poinformujesz nas o swojej inicjatywie - umieścimy ją na naszej stronie oraz na Facebooku.

 

Zapraszamy do dzielenia się zdjęciami - możesz wstawić swoje zdjęcie na Facebook Dzień Bez Śmiecenia lub na prywatny profil z hashtagiem #ZaczynamOdSiebie.

 

Warto aktywnie brać udział w akcji, dzielić się wiedzą i organizować własne inicjatywy. Wszyscy zaangażowani zostaną nagrodzeni specjalnym certyfikatem uczestnictwa.

Aby być na bieżąco warto polubić stronę Dzień Bez Śmiecenia na Facebook’u https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/

Przygotowaliśmy wiele wskazówek - jak prostymi krokami każdy z nas może pozytywnie wpłynąć na stan naszego środowiska.

 

Włącz się do akcji przez własne inicjatywy lub opublikuj elektroniczne Kartki i wspólnie  z nami - Zacznij Od Siebie!

#ZaczynamOdSiebie

 

 

Koordynator Projektu:

Monika Wyciechowska

Rekopl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

m.wyciechowska@rekopol.pl

 


 

 

Data Opublikowania: 10/05/2019

Czytaj więcej

Projekt - dofinansowania do kursów prawa jazdy kat. A, B, C, E do C, C C+E, b.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Bedlno

 

W związku z pismem, które wpłynęło do Urzędu Gminy Bedlno w dniu 24 kwietnia od Firmy GRANTS Consulting Sp.z o.o. w związku z prośbą o pomoc w przekazaniu informacji do Państwa w sprawie projektu dofinansowania do kursów prawa jazdy.

  Głównym celem jest pomoc w podniesieniu kwalifikacji zawodowych w zakresie uzyskania prawa jazdy kat. A, B, C, E do C, C C+E, b.

Pragniemy zaznaczyć, iż projekt skierowany jest do osób pracujących zawodowo zatrudnionych na umowę o pracę lub umowę zlecenie jak również do pracodawców oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Osoba, która chce skorzystać z dofinansowania do kursu prawa jazdy musi spełnić powyższe warunki i w przypadku pracowników posiadać zgodę pracodawcy. Proces jest szybki. Niezbędne jest wypełnienie przez pracodawcę, jak również przez samego zainteresowanego „formularza zgłoszeniowego uczestnika". Po pozytywnej weryfikacji w ciągu ok. 10 dni następuje podpisanie umowy i skierowanie na kurs do wskazanej szkoły nauki jazdy. PRAGNIEMY TEŻ ZAZNACZYĆ, ŻE JESTEŚMY W STANIE ZORGANIZOWAĆ SPOTKANIE INFORMACYJNE Z FIRMĄ W PRZEDMIOTOWEJ SPRAWIE.

W PRZYPADKU JAKICHKOLWIEK PYTAŃ PROSZĘ O KONTAKT POD NUMEREM
TELEFONU 024  282 14 20 lub 024  282 17 71

Z poważaniem:

Wójt Gminy Bedlno

Józef Ignaczewski

 

Data Opublikowania: 06/05/2019

Czytaj więcej

Wnioski o dopłaty do 15 maja

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe należy złożyć za pomocą aplikacji eWniosekPlus do 15 maja. W przypadku wniosków złożonych po 15 maja przyznawane dopłaty będą pomniejszone o 1% za każdy dzień opóźnienia.

Data Opublikowania: 30/04/2019

Czytaj więcej

Niepodległa - moja flaga

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę.

Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało spot zapraszający wszystkich Polaków do wywieszenia polskiej flagi pt. Niepodległa – moja flaga”

 

Program Wieloletni „Niepodległa” służy organizacji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Głównym celem Programu jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym świętowaniu.

Biuro Programu „Niepodległa”  odpowiedzialne jest za obsługę Programu Wieloletniego oraz nadzór nad częścią programów  dotacyjnych włączających Polaków we wspólne świętowanie.

 

Data Opublikowania: 30/04/2019

Czytaj więcej

02 maja 2019 roku (tj. czwartek) - URZĄD GMINY BĘDZIE NIECZYNNY

INFORMACJA 

INFORMUJE SIĘ, IŻ W DNIU 

02 maja 2019 roku (tj. czwartek) 

URZĄD GMINY

BĘDZIE NIECZYNNY.

   

Wójt Gminy

Józef Ignaczewski

 

Data Opublikowania: 29/04/2019

Czytaj więcej

Internetowe Konto Pacjenta

Ministerstwo Zdrowia wraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem  https://pacient.qov.pl/, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków.

Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Funduszy Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej.
To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Internetowe Konto Pacjenta  to internetowa aplikacja, dzięki której w  łatwy, szybki i  bezpieczny sposób odnajdziesz informacje o  swoich danych medycznych. Dzięki IKP w  jednym miejscu znajdziesz:

  • informacje o receptach i  skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich,
  • informacje o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz udzielonych Ci świadczeń w  ramach NFZ.

Internetowe Konto Pacjenta  daje Ci szereg nowych możliwości:

  • otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji swojego leczenia bez konieczności wizyty u lekarza,
  • otrzymanie recept od pielęgniarki lub położnej zarówno po osobistym badaniu jak i  po  konsultacji telemedycznej, na odległość.
  • upoważnienie innej osoby do dostępu do Twoich danych medycznych lub informacji o  stanie Twojego zdrowia.

… a już wkrótce w łatwy sposób sprawdzisz i  pobierzesz swoją pełną dokumentację medyczną

Jak uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta w  3  prostych krokach?

  1. Załóż Profil Zaufany – jeżeli jeszcze go nie posiadasz
  2. Zaloguj się do  Internetowego Konta Pacjenta  za pomocą  Profilu Zaufanego
  3. Masz już dostęp do wszystkich funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta

Pamiętaj, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany, gwarantuje  pełne bezpieczeństwo Twoich danych.

Co oznacza termin „e-zdrowie”?

E-zdrowie to wykorzystanie najnowszych technologii informatycznych w  celu wspomagania działań w  dziedzinie ochrony zdrowia. Aktualnie w  Polsce funkcjonuje wiele systemów e-zdrowia, które oferują niepełny i  wyrywkowy dostęp do ważnych dla pacjenta informacji.

Celem wdrażanych rozwiązań w  ramach e-zdrowia jest przede wszystkim ułatwienie pacjentom dostępu do historii i  przebiegu ich leczenia, uproszczenie procesu uzyskiwania informacji oraz ograniczenie biurokracji z tym związanej.  Dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta, rozproszone dotychczas dane medyczne, będą dostępne w  jednym miejscu.

Data Opublikowania: 24/04/2019

Czytaj więcej

Emila, Neleny, Romy