Aktualności

78 ROCZNICA BITWY NAD BZURĄ

 

 

 

 

 

Program:

• godz. 12.00  Msza Św. w Kościele Parafialnym w Orłowie z udziałem orkiestry dętej

godz. 13.00  uroczystości pod obeliskiem z udziałem orkiestry dętej:

  - wystąpienia zaproszonych gości

  - złożenie kwiatów   

  - program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Żeronicach

  - zakończenie uroczystości                                             

 

Data Opublikowania: 22/09/2017

Czytaj więcej

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE - 25 wresień 2017

W ramach lokalnych akcji profilaktycznych samorządy mają możliwość organizacji badań dla swoich mieszkańców. Jednym z obecnie funkcjonujących jest   Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Badania w ramach tego programu są bezpłatne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat .

Wójt Gminy Bedlno informuje, że w dniu 25 wrześniu 2017 roku takie badanie zostanie  przeprowadzone na terenie Gminy Bedlno przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie przez firmę LUXMED. Rejestracja na badania odbywać się będzie drogą telefoniczną na niżej podany telefon .

 

Data Opublikowania: 22/09/2017

Czytaj więcej

ZUS ostrzega, nie daj się nabrać fałszywym doradcom

Łódź,  19 września 2017 r.

 

INFORMACJA PRASOWA

 

ZUS ostrzega: Nie daj się nabrać fałszywym doradcom

Od 1 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje bardzo dużo wniosków o emeryturę w związku z obniżeniem powszechnego wieku emerytalnego. Każdy przyszły świadczeniobiorca chciałby aby jego emerytura była jak najwyższa. Na tej potrzebie bazują oszuści mamiący przyszłych emerytów obietnicą korzystniejszego obliczenia emerytury. W woj. łódzkim nie mieliśmy jeszcze takiego przypadku, warto jednak uprzedzić przyszłych emerytów, aby nie dali się nabrać.

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w woj. śląskim dotarły niepokojące sygnały, że do przyszłych świadczeniobiorców zgłaszają się osoby, które odpłatnie oferują korzystniejsze obliczenie wysokości emerytury, aniżeli czynią to doradcy emerytalni ZUS. Ostrzegamy przed korzystaniem
z usług fałszywych doradców, których jedynym celem wydaje się być narażenie na straty finansowe przyszłych emerytów. Oszuści nie dysponują ani odpowiednią wiedzą, ani precyzyjnymi narzędziami, które pozwalają im spełnić swoje obietnice.

Przy tej okazji warto dodać, że wnioski o emeryturę pomogą wypełnić doradcy emerytalni, którzy działają na Salach Obsługi Klientów, nie ma więc także potrzeby korzystania z płatnej pomocy przy   uzupełnianiu dokumentów.

Wspomnijmy też w jakich okolicznościach pracownik ZUS może nam złożyć wizytę w domu. Taka wizyta możliwa jest tylko wówczas gdy:

  • Przeprowadza się kontrolę wykorzystywania zwolnień lekarskich – jeśli jesteś zdrowy nie masz co spodziewać się takiej kontroli,
  • Przeprowadza się kontrolę płatnika składek i siedziba firmy jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania płatnika. Na kontrolę płatnika, inspektorzy umawiają się z wyprzedzeniem.

Poza wymienionymi przypadkami, każda inna niespodziewana wizyta pracownika ZUS powinna budzić nasze wątpliwości.

 

Monika Kiełczyńska

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

woj. łódzkiego

 

Data Opublikowania: 20/09/2017

Czytaj więcej

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze planują zorganizować II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” przeznaczonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Tegoroczna edycja będzie w całości poświęcona wyborom samorządowym.

Więcej  na stronie Państwowej Komisji Wyborczej:  www.wybieramwybory.pl.

Data Opublikowania: 07/09/2017

Czytaj więcej

Siłownia w Gminnym Osrodku Kultury w Bedlnie - informacja

 

 

 

 

 

SIŁOWNIA    CZYNNA   

od    DNIA


  06 września 2017r.

 
                                                                                                                                                                                      Zapraszamy

 

Data Opublikowania: 04/09/2017

Czytaj więcej

UWAGA !!! NA OSZUSTÓW PODAJĄCYCH SIĘ ZA PRACOWNIKÓW KRUS

Placówka Terenowa KRUS w Kutnie przesyła w załączeniu pismo, aby przestrzec przed   oszustami podających się za pracowników KRUS.

Data Opublikowania: 19/07/2017

Czytaj więcej

Dory, Gerarda, Maryny