Aktualności

Rolniku zaproś osoby, które zbiorą owoce dla… siebie - bezpłatne ogłoszenia na myzbieramy.pl

Rolniku zaproś osoby, które zbiorą owoce dla… siebie - bezpłatne ogłoszenia na myzbieramy.pl

 

Truskawki, maliny, borówki, czereśnie, brzoskwinie, jabłka, winogrona - m.in. na zbiór takich owoców rolnicy będą mogli zaprosić rodziny i osoby indywidualne na  Myzbieramy.pl.  Portal ma sprawić, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać albo brakuje pracowników i owoce, warzywa zostają na polu.         

Portal  www.myzbieramy.pl  - pierwszy tego typu w Polsce, rozpoczął właśnie przyjmowanie ogłoszeń na sezon 2019.  Zaproszenia są publikowane darmowo, rolnik może w dowolnym momencie poprawić wpis, dodać nowe zdjęcia czy zmienić cenę.   

- Dzięki portalowi rolnicy łatwo nawiązują kontakt z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa. Wówczas obie strony zyskują, bo gospodarz dostaje za płody rolne więcej niż w sprzedaży hurtowej, a osoba zbierająca płaci za nie taniej niż w sklepie. Takie rozwiązania sprawdzają się od lat w gospodarstwach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i USA - podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu. 

Hasło portalu brzmi: "Poczuj radość zbierania", ponieważ jego celem jest powrót do natury, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Propozycja skierowana jest zwłaszcza do rodzin z małymi dziećmi, które mogą przekonać się na czym polega uprawa, a wspólna wyprawa wzmocni relacje. Z kolei dla osób starszych będzie to sentymentalna podróż - przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce czy pomagały w polu.

Portal wspiera lokalnych rolników, bo zapłata następuje od razu w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej. 

Partnerami portalu są Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izba Rolnicza,   Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, Magazyn Rolniczy Agro Profil, Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa, Kurier Dąbrowski.

 

Więcej informacji

Mirosław Biedroń, pomysłodawca MyZbieramy, 507 127 311

 

 

« Powrót

Albina, Lolity, Ronalda